Lekcie

Skupinové lekcie

Level: začiatočník, mierne pokročilý, pokročilý, expert

Veková skupina: dospelí 18+

Vhodné pre: muži aj ženy


Veľkosť skupiny: Min: 1 Max: 10


Množstevné zlavy:

počet lekcií: 12 / 45 €

Školné / členské / permanentka:

permanentka 1/2 rok / 80 €

permanentka 1 mesiac / 40 €


Dni lekcií:

Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Nedeľa
16:30 - 17:30 - 16:30 - 17:30 - - - -
- 18:30 - 19:45 - - - - -
- - - 16:45 - 18:00 - - -
- - - - 18:15 - 19:30 - -

Popis lekcie:

PREČO TRÉNOVAŤ KM?

Krav Maga je založená na intuitívnych ľudských reakciách v stresujúcej bojovej situácii a je vďaka tomu prirodzene zapamätateľná k čomu prispievajú aj spôsoby tréningu a dôkladná postupná výučba, ktorá je koncipovaná pre žiakov rôzneho veku, pohlavia i fyzických síl. Cieľom tohto systému je naučiť každého bez ohľadu na tieto predpoklady obranu proti najrôznejším druhom útoku založenom na reálnych situáciách. Okrem  metód obrany proti jednotlivým útokom je súčasťou výučby aj tréning celkovej fyzickej kondície, povedomie o okolí, obrany v rôznych typoch prostredí, rýchlosti reakcie v stresovej situácii a v neposlednom rade vyhýbanie sa konfliktom. Ide o sebaobranný systém, nie bojový šport. Od nich sa líši tým, že tu nejde o dodržiavanie daných pravidiel, ale efektívnu obranu proti útoku tak, ako by mohol prebiehať v skutočnosti.

 

Tréningy Krav Maga sú určené pre každého kto dovŕšil vek 18 rokov a však je možné ich absolvovať už vo veku 15 rokov s povolením poručníka ( rodiča ). Tréningy sú zamerané ako na fyzickú  tak aj na psychickú odolnosť. Tréningy sú skupinové prípadne je možnosť individuálneho tréningu. Trénujeme v Banskej Bystrici aj vo Zvolene.

 

Plán tréningov je prispôsobený v daný moment či už podľa počtu žiakov alebo ich dosiahnutého stupňa v Krav Mage. Snažíme sa pravidelne cvičiť mimo gymu čo umocňuje ešte viac reálnejší tréning. Nerozlišujeme ženský a mužský tréning t.j. cvičí sa spolu čo zaručí zmenu a otestovanie samého seba voči iným tréningovým partnerom. Dbáme aby tréningy neboli jednotvárne a snažíme sa vložiť do tréningov čo najviac z reálnych situácií – o tom Krav Maga je. Samotný tréning začína rozcvičkou a rozohriatím celého tela. Často aplikujeme rôzne situácie kde sa preukáže ako fyzická tak psychická odolnosť. Preberá sa  technika, ktorej väčšinou predchádza opakovanie z predošlých hodín. Chcem však podotknúť že k reálnym cvičeniam prichádzame postupne preto tréningy rozdeľujeme podľa stupňov prípadne podľa skúseností Krav Maga.

 

KM nie je šport, preto sú tréningy zamerané na reálne situácie s reálnymi zbraňami. Z tohto dôvodu používame atrapy (nože,palice, pištol, samopal) pre dosiahnutie čo najreálnejšieho tréningu. Kladieme rovnako dôraz na čo najreálnejšie prevedenie obrany prípadne protiútoku preto je dôležité si postupne zadovážiť výstroj na tréning, ktorá Vás dostatočne ochráni. Každý tréning je ukončený strenčingom.